Aktuality

MOMENTÁLNĚ MÁME K ADOPCI 45 KOČIČEK A DALŠÍ KOČIČKY JSOU V KARANTÉNĚ.

25. 9. - aktualizovaný popisek a nové fotky u Huberta, nové fotky u Baru, Cvalíka a Trubičky

20. 9. - vydaní Emilka a Skřítek, bohužel zemřel Denis :-(

19. 9. - noví Afrodíté a Arés,nová externí koťata

16. 9. - vydaní Alius, Alfa, Samvěd, Rosa a Dara

15. 9. - nový Denis, aktualizovaný popisek a nové fotky u Skřítka a Ronji, nové fotky u Pippina a Smíška, nová koťata v externích

13. 9. - nová Majda

11. 9. - noví José a Pablo

7. 9. - noví Alius a Alfa

6. 9. - vydaní Macek, Nicky, Mark, Ferox a Piškot

31. 8. - nový Macek a Obi - Wan Kenobi, nové fotky a aktualizované popisky u Bosorky a Rusalky, nový externí kocourek

30. 8. - vydaní Alfrédo a Bruce, za duhový most odešla Primulka :(

Kontakt

Martina Pohorská
tel: 721 878 458
e-mail: kockycb@seznam.cz
e-mail pro vystavení dar. smlouvy: kockycb@seznam.cz

Počítadlo

TOPlist

evidenční číslo M 200/15; kastrovaný, očkovaný
Narozen: cca říjen 2015
Nebozízek je kocouří frajer s nádherně lesklým uhlově černým kožíškem. Při příchodu do depozita byl vystrašený, začervený, měl obrovskou kýlu a taky silnou rýmu. Všechny tyto zdravotní trable, i přes komplikace, však zdárně překonal a teď je z něj krasavec! Také počáteční bázlivost ustoupila a ač není Nebozízek chovací typ, v náruči je nesvůj, má moc rád hlazení a drbání, hlavně pod bradičkou. Na rohovce levého oka má mírný defekt, způsobený zánětem oka útlém kotěcím věku. Podle vyjádření veterinářky to však nemá na vidění velký vliv. Občas mu oko slzí, ale stačí vypláchnout borovou vodou a je vše v pořádku.
Nebozízek není mlsný ani vybíravý, slupne vše, co má v misce.
Na záchod chodí předpisově.
Kontakt pro zájemce – 771 770 177 (depozitum Karlov u Bechyně)

27. 1. 2016 Nebozízek už se úplně zotavil z komplikací po operaci kýly a kastraci. Pro podezření na závažnější chorobu byly udělány testy na FeLV a FIV - výsledky negativní, kocourek je zdráv :-) Nutno říct, že rekonvalescence probíhala nad očekávání dobře, Nebozízkovi už byla karanténa těsná a tak byl moc rád, že konečně může mezi ostatní obyvatele depozita. Chová se jako puberťák, prohání všechny hračky, co najde a stejně tak i kočičí kamarády. Dalo by se říct, že je to kocour přímo hyperaktivní. Ale dokáže ukázat i svou druhou tvář. To pak přijde, mazlí se, přede, otírá se, lehne si na záda a tím dává jasně najevo co chce :-D Ale protože pořád ještě občas použije drápy a zuby při hře a mazlení, raději nedoporučujeme k dětem.
Lysiny, které vidno na fotkách nejsou následkem nemoci či špatného stravování, ale oholená místa pro kanylaci a odběry krve. Brzy bude mít Nebozízek hustý kožíšek úplně všude.
20. 11. 2015 Černého ďáblíka se sametovým a blýskavým kožíškem jsme přijali z firmy v Záhoří u Bechyně. Tamní zaměstnanci se tam starali o několik kočičích bezdomovců. Ale protože hrozilo nebezpečí úrazu v provozu, Nebozízek se stěhoval. Po příjezdu do depozita však vylítl z přepravky jako šipka a ještě si pár týdnů užíval venkovní prostředí. Před Vánoci usoudil, že v teple to bude lepší, tak se nechal odchytit. Protože měl obr kýlu, kde hrozilo uskřípnutí střeva, byla hned provedena operace spojená s kastrací.

Go to Top