Magda

Informace – Magda

Kočka našla nový domov
Vlastnosti: kastrovaná
Narození: cca 2012
Status: 
Depozitum:  
Evidenční číslo: 2/21

10. 4. 2021 se usmálo štěstí na Magdičku. Odjela bydlet s fajn lidmi, kteří mají zkušenosti s kočičkami bez zoubků, do domečku v Českých Budějovicích.

Magda je je jedna z bezejmenných kočiček, kterých je všude na venkově kolem statků milion. Magda měla štěstí na pozorné lidi, kteří se o kočky na statku starají. Ti si všimli, že kočička má problém s příjmem potravy a po základním vyšetření veterinářem, který tam jezdí ošetřovat dobytek, bylo zjištěno, že kočka má jen asi tři zoubky, které ji zřejmě při konzumaci jídla, velice bolí. Po přijetí k nám byla Magda na vyšetření u našeho veterináře, bylo zjištěno, že v ústech má opravdu jen dva zoubky + úlomky v dásních + poměrně velký útvar / nádor, který ji velice bolel a Magda musela při jídle neskutečně trpět. Přesto všechno je to kočička velice vděčná a mazlivá, s velkou chutí do života. Magda podstoupila operaci, kdy byly kompletně odstraněny zbytky všech zubů i kožní útvar, který byl následně poslán na biopsii. Naštěstí se, po týdnu čekání na výsledky, zhoubnost nádoru nepotvrdila a jednalo se o výrůstek, který vznikl při dlouhotrvajícím zánětu v puse. Kočičce se po zákroku moc ulevilo a je již připravena hledat nový domov. Pro Magdu hledáme nový domov pouze v bytě, přece jen je to už starší dáma, která má ráda své pohodlí a klid a venku už si toho užila až až. Hledáme nový domov v klidné domácnosti, nejlépe bez dalších zvířat, ale není to podmínkou. V současné době žije Magda v domácnosti se psy a dalšími kočkami a všech se tak nějak straní, aby měla svůj klid. Magda i přes svůj hendikep, kdy nemá ani jeden zoubek, baští kapsičky a konzervy jako o život, sem tam si slupne s chutí i granule, je 100% čistotná, klidná a velice milá a to i k dětem.

10. 2. 2021 jsme do depozita přijali kočičku ve špatném zdravotním stavu z Prachaticka.


linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram