Minky

Informace – Minky

Vlastnosti: kastrovaná, čipovaná, FIV, FeLV negativní
Narození: 30. 8. 2021
Evidenční číslo: 38/21

Minky je stále velmi bojácná (plachá) kočička. Je ale i hodně zvědavá a když je motivovaná svým oblíbeným pamlskem, přijde beze všeho až k ruce a nechá se po chvíli i hladit a drbat - to si pak moc užívá a začne vrnět a nakrucovat se. Potřebuje jen trpělivost, klidný přístup a prostor, aby přišla sama. Vymazlení půjde rychleji, když v domácnosti nebude hodně kočiček (nyní je značně utiskovaná zejména dominantními kocourky). Moc ráda by si hrála, ale většinou jí v tom brání ostatní průbojnější kočky.
Bohužel jí byla diagnostikovaná počínající srdeční vada (má šelest na srdíčku, způsobený mírně zesílenou jednou chlopní). Prozatím je bez léků a vada jí nijak nelimituje, bude však do budoucna nutné pravidelně jednou ročně docházet ke specialistovi na kontrolu (v Č. Budějovicích MVDr. Hořejš). Počítejte s tím, že ji není snadné "na první dobrou" chytit, např. kvůli návštěvě veteriny, po chvilce nahánění ale zůstane na jednom místě a nechá se sebou manipulovat. Vyšetření u veterináře zvládá dobře, protože si nechá dát léky, takže je možné ji uklidnit Gabapentinem (ten nyní dostává pravidelně kvůli stresu z ostatních koček).
Bude svěřena do adopce k hodné submisivní kočičce, taková by jí pomohla překonat strach, když by v ní měla oporu a kamarádku, pouze do bytu (nikdy nebyla venku a vzhledem k srdeční vadě se to ani nedoporučuje!).

30. 8. 2021 se Minky narodila plaché kočičce, kterou jsme jen o pár dní předtím přijali do péče z chatové osady Březí.


Máte zájem? Zavolejte nám :-)
Tel.: +420 777 148 532
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram