Péťa

Informace – Péťa

Kočka našla nový domov
Vlastnosti: kastrovaný
Narození: červenec 2019
Status: 
Depozitum:  
Evidenční číslo: 57/19

15. 4. 2021 odjel Péťa s bezva slečnou bydlet do bytu v Českých Budějovicích.

Kocourek Péťa byl adoptován 16. 10. 2019, po více než roce se nám 6. 3. 2021 vrací z adopce. První důvod vrácení: alergie, druhý důvod: těhotenství, třetí a poslední důvod, když už nebylo zbytí a bylo potřeba kočku urychleně dostat z domu: kocour je velmi agresivní na děti... ("V depozitu máme také děti" namítám.... to už prý není pánův problém, slyším odpověď a tak zavírám dveře a jdu se na kocoura podívat). Péťa byl velice vyděšený, třásl se jako osika a jen ležel celé dny skrčený v pelíšku. Po pár dnech se začal dožadovat pozornosti mňoukáním, což bylo dobré znamení. První dny ani nejedl, pak už jíst začal, ale nikdy se k misce nepřiblížil v přítomnosti člověka. Péťův psychický stav se začal pomalu zlepšovat, až jednoho dne udělala depozitní teta nějaký pohyb, který Péťu vyděsil natolik, že zaútočil. Od té doby jen ležel v pelíšku a vrčel a syčel, absolutně dezolátní psychický stav, ale už nikdy na ruku nezaútočil fyzicky. Péťu jsme se rozhodli umístit v kleci do obýváku, aby si zvykl na běžný chod domácnosti a ostatní zvířata a aby pomalu získával ztracenou důvěru. Stačilo několik dnů, Péťa vyšel z klece mezi ostatní kočky, zvykl si na psy, na děti, našel si své místečko na škrabadle, kde celé dny polehává a pozoruje. Za celou tuto dobu již Péťa neprojevil jakoukoliv formu agrese, pokud se mu něco nelíbí, například přibližující se děti, varovně mňoukne a klidí se z cesty. Reaguje na zavolání a vždy se přijde rád pomazlit. I nadále se velmi bojí prudkých pohybů a gest, kdy následně reaguje útěkem. Pro kocourka hledáme spíše klidnou domácnost, nejlépe bez dětí, nebo s již rozumnými většími dětmi, kde bude mít svůj prostor a klid. Nový domov hledáme pouze v bytě, Péťa se v bytě narodil a nikdy nebyl venku, je to klasický bytový kocour, čistotný a krásný. Péťův psychický stav se den ode dne zlepšuje, chce to jen čas a klid, kocourek bude ještě kompletně doočkován.

6. 9. 2019 jsme přijali kočičí sourozence, kteří se narodili u staré paní, která se o kočičky, vzhledem ke svému zdravotnímu stavu nemohla nadále starat.
16. 10. 2019 byl Péťa adoptován, 6. 3. 2021 z adopce vrácen.


linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram