Piškot

Informace – Piškot

Kočka našla nový domov
Narození: 2006
Status: 
Depozitum:  
Evidenční číslo: 2/23

2. 2. 2023 odjel Piškot na seznamovací návštěvu k paní a její smečce maličkých psích seniorů a tak se mu tam líbilo, že v tomto úžasném domově již zůstal.

Psí dědoušek Piškot se k nám dostal spolu s pejskem Pepíkem po smrti majitelky. Co jsme se dozvěděli o jeho minulosti, tak byl jako malé štěňátko nalezen uvázaný v lese. Odtud si ho přinesli domů rodiče majitelky a po jejich smrti si ho k sobě vzala majitelka, u které si užíval veškerou péči a žil spokojený psí život. Bohužel i o ní před několika měsíci Piškot přišel. Nějakou dobu sice ještě byl v péči příbuzných, ale nebylo o něj úplně adekvátně postaráno, a tak bylo rozhodnuto o dočasné péči u nás v depozitu a o hledání nového lepšího domova.
Piškot je už opravdu psí stařeček, který většinu dne prospí v pelíšku. Vzhledem ke svému věku vyžaduje častější venčení, aby se předešlo "loužičkovým" nehodám, nicméně se jedná o časově nenáročné bleskové vycházky, kdy stačí Piškota postavit na trávu a za dvě minuty s ním zas pospíchat do pelíšku. Když se venku moc zdržujete, škrábne si pacičkou do nohy na znamení, že čerstvého vzduchu už bylo dost. Nejspokojenější je, když se může stočit na klíně a podřimovat tam, kontakt s člověkem má opravdu moc rád a vyhledává ho. V depozitu žije s větší fenkou, kocourkem a malou holčičkou, se všemi vychází naprosto bezproblémově. Většinou si okolních zvířátek nevšímá, když se s nimi potká, zavrtí ocáskem a jde dál. Občas si tedy vzpomene na mladá léta a kolem fenečky udělá pár natěšených koleček, ale tím jeho pozornost směrem k dalším zvířecím spolubydlícím končí. Od dětí se nechá mazlit, nijak se jich nebojí ani se neleká a je videt, že na děti je zvyklý, i v původním domově totiž s malými dětmi žil.
Co se týká zdravotního stavu, tak má Piškot bohužel již zdravotní problémy, na které je nutné brát několikrát denně léky a také dostává ledvinovou dietu. Stejně jako Pepík, i on má problémy se zoubky, které jsou už vzhledem k jeho věku a problémům se srdíčkem bohužel obtížně řešitelné.Pro Piškota hledáme zodpovědný a trpělivý domov, kde bude moci v klidu prožít své pokročilé stáří. Nový majitel by měl být někdo, kdo by s ním mohl doma trávit většinu času. Piškot se za to odmění svou klidnou a kontaktní povahou, láskyplnými psími pohledy z pelíšku a dojemnou vděčností starého pejska.

15. 1. 2023 jsme Piškota spolu s Pepíkem přijali do péče, protože mu zemřela panička. Několik měsíců sice byl u příbuzných majitelky, ale tam o něj nebylo adekvátně postaráno.


linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram