Tomík

Informace – Tomík

Kočka našla nový domov
Vlastnosti: kastrovaný
Narození: srpen 2020
Status: 
Depozitum:  
Evidenční číslo: 7/21

19. 9. 2021 se Tomík odstěhoval s báječnými lidmi do Netolic, kde na něj čekal další peršánek.

(původní jméno)
Jedná se o křížence perské kočky (nemá průkaz původu) a bohužel do vínku dostal pár zdravotních komplikací. Tomík má nemocná očička a to znamená, že se mu musí po zbytek jeho života vykapávat a mazat oči, a měl by pravidelně docházet na kontrolu k očnímu specialistovi. Tomíkovo očička jsou totiž náchylná na tvorbu zánětlivých vřídků, které s sebou nesou řadu zdravotních komplikací a intenzivní péči. Tomík není sice úplně poslušný pacient, ale zkušený chovatel si s ním poradí.
Dále je potřeba se pravidelně starat o jeho velmi krásnou a hustou srst, která má bohužel sklony k plstnatění. A aby toho nebylo málo - Tomík má potravinovou alergii, ale záhy jsme zjistili, které granule mu vyhovují.
Pojďme ale obrátit list a o Tomíkovi napsat, že je to povahově naprosto úžasný kocourek! Je velmi sociální - miluje lidskou společnost, rád si hraje, rád se mazlí a když se vzbudíte uprostřed noci - už je u vás aby vás zalehl veškerou láskou, která se v něm od večera nahromadila Jinak ale není nijak dotěrný, je velmi klidný a hodný. Jeho představa je trávit celý svůj čas v blízkosti svého člověka.
Jaký hledá domov? Rozhodně zkušené chovatele (ne nutně perských koček, ale zkušenosti s nimi jsou vítané), ale hlavně - aby na něj měli většinu dne čas (zejména pokud by mu bylo třeba kapat do očí co dvě hodiny, když by se mu udělaly vřídky na rohovce). Z důvodu nedostatku času bývalých majitelů se totiž k nám dostal, tak ať se tato situace již neopakuje. Tomík by mohl být jedináček, ale zvyká si i na společnost ostatních kočiček - nehodí se ale k submisivní kočičce/kocourkovi, protože takové rád honí a šikanuje.

18. 4. 2021 jsme na základě darovací smlouvy převzali Tomíka od jeho původních majitelů.


linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram